Diş Tedavilerindeki Kur Artışının Fiyat Etkileri

Diş Tedavilerindeki Kur Artışının Fiyat Etkileri

Dolar kurundaki bu amansız ivmeli artış, diş tedavisi olmak isteyen kişilerde resmen bir borsa takip endişesine dönüştü diyebiliyoruz. Artık hastalar Sincan diş hekimlerine görünmek için dolar kurunu rutin olarak takip etmek durumunda kalıyorlar. Tabii ki diş hekimlerinin de durumunu anlamak pek de güç olmasa gerek. Hekimler, gerekli malzeme tedariklerini yurt dışından ithal olarak elde ettikleri için dolar kurundaki bu artış sebebiyle tedavi masraflarında belirli bir artışa gitmek zorunda kalmaktadırlar.

Eryaman diş hekimleri ilk dönemlerde dolar üzerinden tedavi masraflarını belirlerken, sonrasında Cumhurbaşkanlığından alınan kararla birlikte tedavilerin yeniden Türk Lirası üzerinden denetlenme kararı yürürlüğe girmişti. Ancak bu sefer de diş hekimleri, kur artışının yaratacağı zararı ortadan kaldırabilmek için, gün içerisindeki Dolar-Türk Lirası kur karşılığına göre tedavi masraflarını belirlemeye başlamışlardı. İthal edilen malzemelerin tamamen Dolar üzerinden fiyatlandırılıyor olması, diş hekimlerinin bu şekilde bir çözüm bulmasına sebep oldu.

Bugünlerde yine dolar kurunun oldukça ivmeli bir şekilde iniş çıkışlarına şahit oluyoruz. Bu da, yeniden Kahramankazan diş hekimlerinin tedavi ücretlerini belirlerken benzer planlamalara gideceklerine işaret eden konular arasında yerini almaktadır diyebiliyoruz. Alyadent bünyesinden hizmet almak isterseniz ve fiyatlandırma ile ilgili bilgiler öğrenmek isterseniz eğer ki iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Buradaki diş hekimi arkadaşlarımıza sorularınızı yöneltebilirsiniz. Eğer dilerseniz hızlı online randevu almak için de gerekli formu doldurabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Dumanı Zararlı mı?

Elektronik Sigara Dumanı Zararlı mı?

Dudak Dolgusu Yaptıracaklara Tavsiyeler

Dudak Dolgusu Yaptıracaklara Tavsiyeler

Profesyonel Bursa Spa

Profesyonel Bursa Spa

Lazer Tabanlı İstenmeyen Tüy Operasyonu

Lazer Tabanlı İstenmeyen Tüy Operasyonu

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir