Elektronik Sigara Dumanı Zararlı mı?

Elektronik Sigara Dumanı Zararlı mı?

Elektronik sigaralar ya da E-sigara günümüzde sigarayı bırakmak isteyenler arasında oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Yapılan araştırmalar ise e-sigaranın sigarayı bırakmada yardımcı olup olmadığı konusunda henüz bir sonuca varamamıştır.

Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde kullanımı oldukça yaygınlaşan elektronik sigara dumanı zararlı mı? Elektronik sigaranın dumanı diğer sigara gibi zararlı değildir. Bu yüzden de son yıllarda sigarayı bırakmayı düşünen pek çok kişi artık elektronik sigara kullanmaya başladı. Fakat bu sigaraları tercih ederken de mutlaka kalitesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Elektronik Sigara Kullanımının Faydaları

Elektronik sigara özellikli normal sigarayı bırakmak isteyenler için üretilmiş olan büyük buluşlardan bir tanesidir. İçerisine konulan likit sıvının nikotin miktarının istenilen düzeyde ayarlanabiliyor olması en önemli konulardan bir tanesidir. Çıkardığı duman normal sigaralara göre buhar olarak dışarıya çıktığı için çevredeki insanlara da zararlı etkileri yoktur.

Ayrıca normal sigara içiminin yasak olduğu yerlerde çıkardığı dumanın zararsız olması nedeni ile her yerde içilebilir özelliği vardır. Likit seçimi kişinin kendi tercihine kalmıştır. Derecesine göre orijinal ürün kullanmak sağlık açısından zararlı olmaması yönünde de etkilidir. E-sigara cihazı ve likitlerinin bilinen ve güvenilir yerlerden alınması da çok önemlidir.

Elektronik Sigara Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibiyiz?

Elektronik sigara yani Fiwe Pawns diğer sigaralardan ve nargilelerden çok daha az zarar veren bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bunun sebebi ise içinde bulunan propilen glikol ve gliserolun ısınıp buharlaşması ile sigara zevkini nispeten size verir.

Elektronik sigaranın buharına maruz kalmak da tütün sigaralarının dumanına maruz kalmak kadar tehlikeli midir? Elektronik sigaranın buharının zararsız olduğu söylenir. Elektronik sigaralar solunum sistemi üzerinde olumsuz etkileri olan kimyasal maddelerdir.

Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanıyorsanız eğer bu sonuca ulaşmak için tüm tütün ürünlerinden uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca nikotin ve geleneksel sigara olan tütünün ikili kullanım kesinlikle önerilmez. Her ortamda içilebilen ve özellikle çıkardığı buhar dumanı ile çevredekilere hiçbir şekilde zara vermeyen elektronik sigaralara elektronik buhar sitesinden ulaşabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Dudak Dolgusu Yaptıracaklara Tavsiyeler

Dudak Dolgusu Yaptıracaklara Tavsiyeler

Profesyonel Bursa Spa

Profesyonel Bursa Spa

Lazer Tabanlı İstenmeyen Tüy Operasyonu

Lazer Tabanlı İstenmeyen Tüy Operasyonu

Kadın Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

Kadın Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair Protez Saç Merkezinde

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir