İşlemeli Gelinlik Modelleri

İşlemeli Gelinlik Modelleri

Gelinlik modellerine bakıldığında birbirinden farklı model gelin adaylarının beğenisine sunulmaktadır. Genellikle sadelikten hoşlanan kadınlar düz gelinlikleri tercih ederken süsü ve gösterişi seven kadınların tercihi ise işlemeli modellerden yana olmaktadır. İşlemeli gelinlik modelleri incelendiğinde bunlar da kendi içerisinde birçok modele ayrılmaktadır. Özellikle yaka kısmı gelinlik modellerini birbirinden ayıran kısımlar olarak bilinmektedir. Bazı gelin adayları v yaka işlemeli gelinlikleri tercih ederken bazıları ise tercihini kollu modellerden yana kullanabilmektedir. Dolayısıyla gelinlik tasarımcıları her zevke ve modele uygun gelinlik üretebilmek amacı ile her yıl birbirinden farklı seçeneklerdeki gelinliği gelin adaylarının beğenisine sunarak onları memnun edebilmeyi temel prensip haline getirmiştir.

İşlemeli Gelinlikler

İşlemeli modeller hem gelinlik hem de abiye tercihinde sıklıkla tercih edilen model türleri arasında yer almaktadır. Çünkü kumaş üzerinde yer alan işlemeler modeli daha şık ve gösterişli bir hale getirmektedir. Gelinliklerde işleme kısmı genellikle yaka kısmında kullanılmaktadır. Dolayısıyla işleme modele ağırlık kattığından dolayı ekstra herhangi bir aksesuar takmaya gerek kalmamaktadır. Bu da kişiyi büyük bir sıkıntıdan kurtarmaktadır.

İşlemeler yakanın yanı sıra gelinliklerde kol kısmında da kullanılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta işlemelerin hangi tür aksesuar ile yapılacağıdır. Gelinlik üzerinde birden fazla aksesuardan yapılan işleme yerine tek aksesuar üzerinde yoğunlaşan işlemeler tercih edilmelidir. Örneğin sadece inci ile yapılan işlemeli gelinlik gayet şık ve zarif bir görünüme sahip olmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Yün Kumaş Nasıl Bir Kumaştır

Yün Kumaş Nasıl Bir Kumaştır

Hazır Ofis Sistemleri

Hazır Ofis Sistemleri

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas Tablo Nedir?

Ev Tadilatı ve Dekorasyon Şirketi

Ev Tadilatı ve Dekorasyon Şirketi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir