Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarların, tabletlerin, akıllı telefonların ya da notebookların içerisinde yer alan bilgilerin, her hangi bir neden ile erişilemez hale gelmesi neticesinde uygulanmakta olan yöntem, veri kurtarma olarak ifade edilmektedir. Böyle bir sorun ile karşılaşanların bilgilere ulaşmak maksadı ile yapabileceği en sağlıklı işlem, cihazların kapatılması, sabit diskin sökülmesi ve kurtarma işlemini yapan profesyonel firmalara gidilmesi ya da sabit diskin gönderilmesinden ibarettir.

Veri Kaybının Nedenleri?

Silinen dosyaların geri getirilmesi, kişisel uygulamalar ile veya elde edilecek programlar ile yapılabilecek basit bir işlem olarak görülmemelidir. Sebebi ister donanımsal hatalar olsun, ister kullanıcı hataları, ister uygulamalardan kaynaklanan hatalar olsun, ister ise virüs olarak tabir edilen zararlı yazılımlardan kaynaklanan hatalar, yaşanan veri kayıplarının kurtarılması profesyonel ellerin ve özel donanıma sahip uzman ekiplerin müdahale etmesi gereken sorunlardır.

Kişisel Veri Kurtarma

Veri kayıplarında kişisel tüketiciler olarak yapılabilecek veri kurtarma işlemleri sınırlıdır. Yapılabilecek en basit uygulama, diske erişme şansı var ise, önemli olduğu düşünülen verilerin ivedilik ile yedeklenmesidir. İlerleyen zaman dilimlerinde disk tamamen çökebilir ve bunun sonucunda ulaşılamaz bir duruma gelme ihtimali ortaya çıkabilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Arçelik ile Çoklu Bayi Seçeneği

Arçelik ile Çoklu Bayi Seçeneği

Elektronik Sigara Model Fiyatları

Elektronik Sigara Model Fiyatları

Mobil Oyun Nasıl Yaptırılır?

Mobil Oyun Nasıl Yaptırılır?

Dayanıklı ve Kaliteli Kepenk Modelleri

Dayanıklı ve Kaliteli Kepenk Modelleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir