İzlanda Vize İşlemleri

İzlanda Vize İşlemleri

Dünya’nın en güzel ve en sakin ülkelerinden biri olan İzlanda’ya iş veya tatil için gitmeye karar verdiyseniz vize almanız gerektiğini unutmamalısınız. Shengen üyesi olduğu için zorunlu vize istenmektedir.

İzlanda vizesi nasıl ve nereden alınır sorunuza cevap verecek olursak öncelikle Türkiye’de İzlanda konsolosluğunun olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Danimarka ve İzlanda arasında yapılan anlaşmaya göre vizelere Danimarka konsolosluğu üzerinden verilmektedir. Doğal olarak başvurularınızı Danimarka konsolosluğuna yapmanız gerekmektedir. Vize almak için gerekli olan evrakları iletmeniz ile birlikte vize sürecini başlatabilir ve vize alabilirsiniz.

İzlanda Vize Süreci

Shengen üyesi olduğu için vize almanız ile birlikte diğer ülkelere de giriş yapabilirsiniz. İzlanda vizesi kaç günde, ne kadar zaman çıkar diyorsanız eğer daha önce vize aldıysanız süreç hızlı ilerlemektedir. 1 gün ile 3 gün arasında sonuçlanmaktadır. Fakat yeni vize aldığınız zaman bu süre 7 gün ile 15 gün arasında değişmektedir. Tabiki yeni vize alacak bireyler sürenin daha da uzayabileceğini unutmamalılar. Nitekim bazen işlemler uzun sürebilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Sigara Kullanımı

Iqos Sigara Kullanımı

En Kaliteli Evlerin En Kaliteli Seçeneği Metpor

En Kaliteli Evlerin En Kaliteli Seçeneği Metpor

Mutfak Ekipmanları 2021

Mutfak Ekipmanları 2021

Dayanıklı Yapısıyla Seramik Cephe Kaplama

Dayanıklı Yapısıyla Seramik Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir