Bitcoin Madenciliği Kazançlı Mı?

Bitcoin Madenciliği Kazançlı Mı?

Bugünün en popüler arama başlıklarından olan bitcoin ve buna paralel olarak bitcoin madenciliği hakkında konuşalım. Madencilik, kimilerine göre kripto para borsası içerisinde açılacak olan hesaplarda işlem yapmaya nazaran çok daha ilgi çekicidir. Bunu anlamak pek de zor olmasa gerek. Çünkü madencilik deyince direkt olarak ‘’altın’’ın kendisiyle haşır neşir olmak gibi kulağa geliyor.

Ancak tabii ki bu soruyu 2010 vesaire soruyor olsaydınız, daha olumlu konuşabilirdik. Bugün talebin böylesine agresif olduğu bir değeri eskisi kadar kolay elde edemiyorsunuz. Yatırımı da madenciliği de 2010 dönemi itibariyle yapmaya başlayanlar tabii ki tabiri caizse parayı kırdılar. Ama bugün de bir şekilde madencilik yapılabilir.

Öncelikli olarak şunu belirtelim, bitcoin’in madencilik ile çıkarılması ihtimali ve başarısı, arz-talep dengesinin bir kuralı olarak düşüyor. Bu da madencilikte rekabetin artmasına ve güçlü sistemlere ya da daha metaforik bir tabirle, daha güçlü ‘’kazma’’ya sahip olan madencilerin altın çıkarması anlamına geliyor. Yani eğer sıradan bir yatırımcıysanız ama işin bir de bu tarafını merak ediyorsunuz, şunu diyebiliriz ki, bitcoin exchange yapmak ve yatırım yapmak sizin için daha az baş ağrıtıcı olabilir, kazançlı olabilir.

Madencilik yapmaya yine de karar mı verdiniz? Şu maddeler, sizin kazancınızı belirleyecektir:

  • Kuracağınız sistemdeki ekran kartlarının güçleri ve güçlerine orantılı olarak maliyetleri ve ayrıca periyodik ekran kartı değişimlerinden çıkacak ekstra masraflar
  • Bitcoinin piyasa değeri
  • Kullanılacak olan elektrik tüketim masrafları
  • Kullanılması gerekli olan soğutma masrafları
  • Kurulacak pc’nin işlem çözebilme kapasitesi ve maliyetleri
sponsor reklam

Benzer Yazılar

İstanbul Evden Eve Taşıma Firması

İstanbul Evden Eve Taşıma Firması

Sevgiliye Gül Almak Ne Anlama Gelir?

Sevgiliye Gül Almak Ne Anlama Gelir?

En Kaliteli Kuyumcu Vitrin Malzemeleri

En Kaliteli Kuyumcu Vitrin Malzemeleri

Türk Lirasına Nasıl Yatırım Yapılır?

Türk Lirasına Nasıl Yatırım Yapılır?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir