Protez Tedavisinin Başarısı Kanıtlandı!

Protez Tedavisinin Başarısı Kanıtlandı!

Protezler diş kaybı sorunları için en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Dökülen dişler yerine kişinin ölçülerinin alınması ile yeni protez dişlerin takılması işlemine verilen addır. Araştırmalara göre protez dişler hastaların eski düzenlerine dönebilmelerine yüksek oranda fayda sağlamaktadır. Birçok kişi doğru yapılan protez dişlerden son derece memnundur. Bu noktada tedavinin mutlaka uzman kişiler tarafından doğru adımlar izlenerek yapılması gerekmektedir.

Her hastanın ağız ölçüsü ve çene yapısı farklı olduğu için dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu konuda tuzla diş kliniği arayan hastalara Ulusoy Diş sık olarak tavsiye edilmektedir. Ulusoy diş tüm hastalarına en uygun olan tedaviyi uygulayarak son zamanların en yüksek puanlarını almayı başarmıştır.

Sabit Protezler

Sabit protezler, protez tedavisinin bir çeşididir. Bu tedavi türünde hastaların ölçüleri alınmaktadır. Belirli bir süre içerisinde hastalara uygun olan diş protezleri laboratuvar ortamında üretilmektedir. Daha sonra hastanın dökülen dişlerinin yerlerine yerleştirilmektedir. Sabit protezlerin farklı çeşitleri bulunabilmektedir. Hangi tür proteze ihtiyacınız olduğunu muayene olduktan sonra öğrenebilirsiniz. Bunun için Tuzla diş kliniği arıyorsanız Ulusoy Diş polikliniğini tercih ederek güvenle tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hareketli Protezler

Protez türleri arasında en çok tercih edilen türlerden biri de hareketli protezlerdir. Sabit protezlerin aksine hareketli protezler yapıştırılarak sabit durmazlar. Sabit protezler gibi aynı adımlar uygulanarak üretilirler. Bu tedavinin uygulanma sebebi, çok sayıda dişin eksik olması durumudur. Sabit protezler ise az sayıda dişin eksikliğinde uygulanır. Tüm dişlerin kaybedilmesi durumunda da total hareketli protez adı verilen protez türü uygulanır.

Daha fazla bilgi almak için doktorunuza danışabilirsiniz. Bunun için Tuzla diş kliniği arıyorsanız ya da karar veremiyorsanız son zamanların en çok tercih edilen Ulusoy Diş kliniğini tercih edebilirsiniz.

İmplant Destekli Protezler

Diş kayıplarında ve köklerinde yaşanan sorunlarda uygulanan tedavi ise implant destekli protezlerdir. İmplant destekli protezlerde implant diş kökü görevini görerek sağlıklı bir çene ve ağız yapısı oluşturmaktadır. Sık olarak tercih edilen ve oldukça başarılı sonuç veren bir yöntemdir. Sizler de sorununuza uygun olan tedavi yöntemi için doktorunuza danışabilir ve tedavinize başlayabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Dumanı Zararlı mı?

Elektronik Sigara Dumanı Zararlı mı?

Dudak Dolgusu Yaptıracaklara Tavsiyeler

Dudak Dolgusu Yaptıracaklara Tavsiyeler

Profesyonel Bursa Spa

Profesyonel Bursa Spa

Lazer Tabanlı İstenmeyen Tüy Operasyonu

Lazer Tabanlı İstenmeyen Tüy Operasyonu

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir