Gülerken Diş Etlerim Çok Görünüyor   

Gülerken Diş Etlerim Çok Görünüyor  

Diş estetiği konusu genel itibariyle gülüş güzelliği ile doğrudan alakalıdır. Kişinin gülüş güzelliğinde bir sorun varsa ya da kişi bundan memnun değilse, diş estetiğinde sorun vardır demektir. Tabii ki her ne kadar konu sadece diş estetiği üzerinden ilerlese de, bunu belirlemekte olan birçok farklı kriter bulunacaktır. En basitinden dişlerin dışında çene yapısı da gerekli estetik faktörler arasındadır. Hatta ortodonti sorunlarının gülüş güzelliğine çok daha büyük bir şekilde etkisi olduğu da aşikardır.

Diş estetisyenleri ilk olarak mutlaka gerekli muayeneleri yapmaktadırlar. Kontroller yapılmakta, gerekli işlemler uygulanmaktadır. Bütün bu kontrol aşamalarının arkasından planlama süreci ele alınmaktadır. Bu süreç içerisinde çene yapısı, dişlerin yapısı ve ağız yapısı incelenmektedir. Test aşamasında ilk olarak diş hekimleri kontrolleri sağlamaktadırlar. Bir sonraki aşamada ise radyolojik testler bulunmaktadır.

Radyolojik testler sırasında çenenizin alt ve üst olmak üzere ayrı ayrı röntgenleri alınmaktadır. Ayrıntılı şekilde incelemeleri bu alanda yapılmaktadır. Diş etlerinin fazlaca görünüyor olması da, genellikle damak problemi olarak adlandırılmaktadır. Aynı şekilde tabii ki üst çene problemi şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Bu aşamada gerekli tedaviler çıkarılacaktır. Hangi tedavi sürecinin izleneceği bilgisi ayrıntılı şekilde diş hekiminiz tarafından belirlenecektir. Diş eksikliği durumlarında İmplant gibi diğer birtakım tedavilerden de plan süreci dahilinde bahsetmek mümkün olmaktadır. Randevularınızın sonucunda gerekli planlama sürecini diş hekimleriniz belirleyeceklerdir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Dumanı Zararlı mı?

Elektronik Sigara Dumanı Zararlı mı?

Dudak Dolgusu Yaptıracaklara Tavsiyeler

Dudak Dolgusu Yaptıracaklara Tavsiyeler

Profesyonel Bursa Spa

Profesyonel Bursa Spa

Lazer Tabanlı İstenmeyen Tüy Operasyonu

Lazer Tabanlı İstenmeyen Tüy Operasyonu

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir