E2 Vizesi Nasıl ve Nereden Alınır?

E2 Vizesi Nasıl ve Nereden Alınır?

Her zaman daha fazla kazanmak ve yurt dışında ticaret yapabilmek önemli şartlar arasında yer alan E- 2 vizesi büyük bir ihtiyaç olmaktadır.

E-2 vizesi ticari anlaşmalı olan ülkelerin vatandaşlarının kullanabildiği ve önemli olan yatırımcı vizesi olarak bilinmektedir. Ülkemiz ile Amerika arasında olan ticaret anlaşması olduğundan dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes bu vize için başvuru yapabilir. E- 2 vizesi sahibi olan kişiler Amerika da yatırım yapma karşılığında ülkede oturma izni ve ticaret yapabilme hakkına sahip olacaklardır.

EB 5 Vizesi Nedir?

Her geçen gün daha fazla talep sayısına sahip olan Amerika da ticaret yapabilmek için yatırımcıların alması gereken vize türleri bulunmaktadır. Özellikle Amerika hayalleri bulunan kişilerin yapması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. EB 5 vizesi nedir? Göçmen vizesi çeşitleri arasında yer alan bir vize türü olmaktadır. Amerika da devamlı olarak oturma izni almak isteyen yabacılara yönelik olan bu vize başvurusu için yapılması gereken kurallar vardır. Bunların tam olarak yapılması halinde vize almak mümkün olacaktır.

Vize Almanın Amacı

Her ülkenin olduğu gibi Amerika’da da başvuru yapabilmek için kendi kurallarının yerine getirilmesi vize alabilmek adına çok önemli olmaktadır. Özellikle hayaller ülkesi olarak bilinen ve tüm dünyada yer alan ülkelerin vatandaşlarının ilk tercihi olan Amerika’da yaşamak isteyenler vize almaları gerekmektedir. Vize başvurusu yapmak için her ülkenin kendine özgü kuralları bulunmaktadır. Her ülkenin olduğu gibi Amerika’da da başvuru yapabilmek için kendi kurallarının yerine getirilmesi vize alabilmek adına çok önemli olmaktadır. Özellikle ticaret amaçlı vatandaşlar ülke girişler için vize başvuruları yapmaktadır. Yapılan inceleme sonrasında başvuru yapan kişilere 5 ya da 15 gün içinde geri dönüş yapılmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İş Güvenliği ve İşçinin Sağlığı Neden Önemlidir?

İş Güvenliği ve İşçinin Sağlığı Neden Önemlidir?

Rusya’da Rusça Eğitimi

Rusya’da Rusça Eğitimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir