Dış Cephe İle Kaplama Dünyası

Dış Cephe İle Kaplama Dünyası

Bir yapının dış cephesi, o yapının dokunaklı ve katmanlı bir makyajı gibidir. Sahip olduğu stil ve tarzlara göre koskyapi.com olarak birbirinden çeşitli teknoloji ile üretilmiş kaplama malzemelerini de işçiliğe entegre ederek, dış cephe uygulaması işini profesyonel ekibimiz ile gerçekleştiriyoruz.

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri:

Alüminyum:

Alüminyum kompozit yapıda olan panel dış cephe kaplama hafif bir malzeme olup dayanıklı ve de uzun ömürlüdür. Üzerine boya gibi çeşitli işlemler uygulanabilmektedir. Yoğun güneşe yağmur ve kara karşı dayanıklılık testini de geçmiştir. Koruma katmanı yüksek bir izolasyon sağlar.

Betopan:

Betopan türü dış cephe kaplama plakaları, binaların ve yapıların cephelerini uzun yıllar korur. Diğer sistemlere nazaran maliyeti d oldukça düşüktür. Betopan malzeme içeriği, ahşap ve çimentonun karışımı yardımıyla oluşturulur. Çimento neme yağmura dayanıklılığı ile bilinir. Dolayısıyla betopan malzemesi yağmurlu ve rutubet içeren yüzeylerde kolayca deforme olmaz. Ayrıca yüzey zeminde de küf tutmaz. Ahşap kaynaklı içerik malzemesi de yalıtımı sağlar. Depreme ve yangına da dayanıklıdır.

Ahşap:

Ahşap dış cephe kaplama sistemleri sayesinde betonarme ve ahşap entegre edilerek giydirme yaptırabilir. Doğal ahşabın yanı sıra suni ahşap da kullanılabilir. Yeter ki ahşap sağlam ve dayanıklı malzeme olarak seçilsin. Ahşap malzemeler hava bariyerlerine sahiptir. Bu bariyerler sayesinde ahşap malzemeler neye alabilmek özelliklerine sahiptir. Diğer malzemelere göre de daha hafiftir.

Pvc:

Dünya sağlık örgütünce onaylanmış olan pvc maddesi, dış cephe işi yapan firmalar tarafından çokça kullanılmaktadır. Pvc maddesi plastik altyapılıdır. Su geçirmez özelliktedir. Isı yalıtımı da yapar. Hafiftir. Zorlu hava koşullarında da dayanıklıdır. Yangına karşı da oldukça dayanıklıdır. Üretim maliyeti düşük olup, %40 oranına kadar enerjiden tasarruf sağlar. Okul, konut, ofisler, oteller, alışveriş merkezleri, sinema, tiyatro salonları, hastaneler gibi yerlerde daha çok kullanılır.

Tuğla:

Yapılarda doğal ve kırsal bir görünüm sağlayan bir dış cephe malzemesidir. Betonarme işlemi ile yapılan gerçek tuğla yapı malzemesi kullanılabilir. Ya da istenirse yapay tuğla da kullanılabilmektedir. Doğal ve kırsal görünümü ön planda tutar.

Prekast:

Prekast malzemesi daha çok ısı yalıtımı ile öne çıkmaktadır. Kaplama dışında ayrıca bir mantolama ihtiyacına da gerek duyulmaz. Malzeme katmanlı yapıda olduğu için, izolasyonu da mümkün kılar. Maliyeti de oldukça düşüktür.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Sigara Kullanımı

Iqos Sigara Kullanımı

En Kaliteli Evlerin En Kaliteli Seçeneği Metpor

En Kaliteli Evlerin En Kaliteli Seçeneği Metpor

Mutfak Ekipmanları 2021

Mutfak Ekipmanları 2021

Dayanıklı Yapısıyla Seramik Cephe Kaplama

Dayanıklı Yapısıyla Seramik Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir